novinky
Poslední novinky     Novější novinky     Starší novinky     Nejstarší novinky
 
Login
 

Kozy

Starší fotografie

Fotky z roků 2004 - 2006
Fotky z roku 2007

Amálka

Amálka je tříletá koza, která se narodila u nás. Je celá bílá, bezrohá. Moc milá a má spoustu dobrého mléka. V dubnu 2009 měla 2 béžové kozlíky: Oříška a Nugátka.

Koza Amálka

Koza Amálka

Koza Amálka

Oříšek a Nugátek

Oříšek a Nugátek

Čert

Čert byl náš plemenný kozel. Byl velmi hodný a přítulný. Bohužel ho někdo otrávil. Naštěstí po něm máme několik krásných kůzlat.

Čert

Čert

Čert

Eliška

Eliška je tříletá, bílá rohatá koza. Je dcerou Zuzanky, o kterou jsme už bohužel přišli. Eliška je trochu plašan, má spoustu dobrého mléka. V roce 2009 měla dvě hnědá strakatá kůzlátka: Anežku a Kamila, obě jsou rohatá. Otcem je Čert. V únoru 2010 se jí narodil kozlík Jindřich.

Eliška

Eliška

Eliška s Anežkou a Kamilem

Anežka a Kamil

Anežka

Kamil

Kamil

Julie

Julie je dvouletá bílá bezrohá koza, dcera Sněhurky. V roce 2009 měla s Čertem kozlíka Romea.

Julie

Kača

Kača byla naše úžasně hodná a krásná koza. Dala nám čtyři kozičky. Zemřela stářím. V roce 2007 měla světle béžovou Viktorku. V roce 2008 opět světle béžovou Johanku. Obě už mají další kůzlátka. V roce 2009 se jí narodila konečně hnědá kozička s bílou hvězdičkou, která dostala jméno Hvězdička (jejím otcem je Pantoflíček). V roce 2010 se Kačce narodila dvě kůzlátka, kozička Valentýnka a kozlík Valentýn. Všechny Kaččiny kozičky jsou bezrohé.

Kača

Kača

Hvězdička

Hvězdička

Hvězdička

Klárka

Klárka je naše předloňská kozička, dcera Samanthy, kterou jsme předloni v létě prodali. Je bílá, bezrohá a hodně vysoká.

Klárka

Mája

Mája je předloňská kozička je rohatá a bílá. Je sestrou Áji a dcerou Peggy, úplně zlaté a úžasné kozy, kterou jsme museli prodat. Od malička má moc pěkné vemínko. V roce 2009 se jí a Čertovi narodil bílý kozlík Vilík.

Mája

Marfuša

Marfuša byla krásně vybarvená kožička, kterou jsme koupili jako kůzlátko. V roce 2009 se jí narodila bílá bezrohá kozička Nastěnka, jejím otcem je Pantoflíček. Hned poté jsme Marfušku prodali moc hodné paní.

Marfuša

Marfuša

Nasťa

Marie

Marie je naše nejkrásněji zbarvená dospělá koza. Je sestrou Zuzanky, o kterou jsme přišli. Marie je rohatá, konce rohů má zaříznuté. Je to pěkná potvůrka, pořád musí někoho trkat a zlobit. Má však obrovské vemínko a spoustu spoustu mléka. K lidem je velký mazel, miluje drbání mezi rohy. Dva roky po sobě jsme od ní měli vždy jednoho rohatého kozlíka až v roce 2009 jsme se dočkali dvou nádherných a naprosto úchvatných bezrohých koziček Krásky a Stázky. Jejich otcem je Čert.

Marie

Marie

Marie

Marie

Kráska

Kráska

Kráska

Kráska

Stázka

Stázka

Meggie

Meggie byla naše jediná kašmírská koza. Byla bílá a měla dlouhé zahnuté rohy. V zimě měla kašmírskou srst. Tato srst se pak na jaře vyčesává a pletou se z ní nádherné kašmírové svetry. Naše Meggie byla však čuňátko, každé jaro se někde vyválela a česat nešla. Měla dva kozlíky, Cipíska a Rumcajse. Koupili si jí dobří lidé, kteří chovají dlouhosrsté kozy.

Meggie

Meggie

Meggie

Meggie

Cipísek

Cipísek a Rumcajs

Rumcajs

Pantoflíček

Pantoflíček je náš plemenný kozel. Je bezrohý a moc hodný. Máme po něm spoustu kůzlátek.

Pantoflíček

Růženka

Růženka je tříletá rohatá koza, dcera Bóži, milované krásné kozičky, kterou jsme museli prodat. V roce 2009 měla Růženka první kůzlátko, tmavě hnědého kozlíka Vojtíška, kterého jsme již prodali jako plemenného kozla do nedaleké vesničky. Přejeme mu spokojený život, spoustu krásných koziček a ještě víc kůzlátek. Růženka má obrovské vemínko a spoustu tučného mléka.

Růženka

Růženka

Růženka

Růženka a Eliška

Vojtíšek

Vojtíšek

Vojtíšek

Sněhurka

Sněhurka je sněhobílá rohatá kozička. Koupili jsme jí v roce 2007 s jednodením kozlíkem Nebojsou. V roce 2008 měla kozičku Julii, tu jsme si nechali. V roce 2009 se Sněhurce narodili 2 kozlíci, Fred a Geoge, pěkní lumpové. Ani jeden z nich už u nás na Farmě není.

Sněhurka

Sněhurka

Fred

Fred a George

Terezka

Terezka je bílá bezrohá kozička, dcera naší úplně první kozy Rozárky, která loni bohužel odešla do kozího nebíčka. Moc na ní vzpomínáme a nikdy nezapomeneme. Terezka je celá maminka, jak vzhledem, tak povahou. Je dvouletá, v roce 2009 se jí narodila první kůzlátka: Andy a Brendy. Brendy už u nás není, Andy je bílá veliká kozička. Terezka má spoustu tučného mléka. Je neuvěřitelně žravá a když se rozhodne, že někam půjde, tak prostě jde!

Terezka

Terezka

Andy a Brandy

Andy a Brandy

Andy a Brandy

Andy a Brandy