novinky
Poslední novinky     Novější novinky     Starší novinky     Nejstarší novinky
13.1.2019
I v roce 2019 pro vás připravujeme letní dětské tábory - koňský, Velký s celotáborovou hrou...Termíny vám již brzy napíšeme :-) Na farmářské trhy na Náplavku přijedeme opět v březnu 2019.

19.9.2018
V Praze na Náplavce si můžete nakoupit naše výrobky Z Bio kravského, kozího a ovčího mléka, Bio vajíčka, výborná jablka a ořechy v sobotu 22. 9. a v sobotu 6. 10. 2018 od 8 do 14 hodin

 
Login
 

Kočky

Naše kočičky byly původně městské panelákové povalečky. Máme tři "původní" – Isabelu, Cyrila (Sibiho) a Žofinku. S přesídlením na statek neměly nejmenší problém. Dnes jsou to ukázkové venkovské čičinky – chytají myšky (někdy také ptáčky, potvůrky jedny), mají mnohem atletičtější postavy než v Praze a dokonce se i dovedou poprat se sousedovic kočkou!
Na pozim 2005 jsme si pořídili ještě jednu kočičku - Divošku.

Během roku 2007 se k nám dostal ještě černobílý kocourek Elíka, kterého nám přivezli hosté, našli ho opuštěného u silnice. Rezavou Polinku dostala Lucka na začátku letních prázdnin 2008 od Terezky a Andrejky. Lucka totiž už dlouho toužila po rezavé kočičce. Je to pěkná dračice, ale milujeme jí. 

Chcete vidět, jak si malá Polinka hraje s drsným hlídačem Jackem?

Isabela (Belka)

Isabela (Belka) je černá s bílou náprsenkou. Je z koček nejstarší a jako taková si může dovolit nějaké ty nálady… Když se jí někdo nebo něco nelíbí, klidně vás kousne a odkráčí.

bela001.jpg, 9 kB

Cyrílek (Sibi)

Cyrílek je naše krásná stříbrná sibiřská kočka. Vzpomínáte si na Expedici Sibiřská kočka na jaře 2002? Ano, tak to je on!

sibi001.jpg, 9 kB

sibi002.jpg, 12 kB

Žofka

Tříbarevnou Žofku jsme zachránili od jisté smrti. Má alergii na mléko, takže byla vždy maličká a hubeňoučká. V Mokřici trochu přibrala díky kozímu mléku (kozí mléko je totiž snadno stravitelné a léčivé). Při prvním setkání je trochu plachá. Jinak je to hrozný mazel, vděčný za každé pohlazení.

zofka001.jpg, 17 kB

zofka002.jpg, 7 kB

Divoška ("kotě")

Je to ukázková vesnická mourovatá číča. Své jméno nezapře - je to lump! Zároveň ale velký mazlík, který vás chytne za srdíčko.

divoska001.jpg, 14 kB